Бензинові та дизельні генератори – потужне резервне живлення для оселі та бізнесу!
Відключення електроенергії можуть призводити як до дрібних незручностей, так і до серйозних проблем. Зокрема, неможливості обігіріти дім та відкрити автоматизовані конструкції, а для бізнесу – це втрата важливих даних, псування продуктів на вітринах, відсутність звітності і т. д.
Проте, всього цього можна уникнути, якщо завчасно купити генератор 3 кВт або з більшою потужністю. Надійні та перевірені моделі для дому та комерційних об’єктів ви знайдете в інтернет-магазині Casada.ua. Проте, перед покупкою потрібно розібратися з особливостями та характеристиками пристроїв.
Конструкція та призначення генератора
Обираючи генератор для дому чи нежитлового приміщення, враховуйте особливості агрегату. Він являє собою установку, яка працює на паливі (дизелі або бензині). В процесі роботи вона виділяє чадний газ та інші продукти горіння, які є шкідливими для навколишнього середовища.
Крім цього, генератор поступово нагрівається, тому його потрібно розміщувати на певній відстані до предметів та речей. Конструкція бензинового та дизельного генератора складається з наступних деталей:
- Вузол для генерування енергії. Це елемент, який складається з статора та ротора. Останній в процесі роботи рухається та створює навколо статора магнітне поле. Саме воно необхідне для генерування електроенергії.
- Мотор (двигун). Це основа агрегату. Він призначений для створення механічної енергії, яка згодом перетворюється вузлом (електрогенератором) на струм. Може працювати на двох видах палива: дизелі або бензині.
- Система згорання палива. Вона складається з пристроїв, які створюють умови для спалювання матеріалів та утворення енергії для руху інших запчастин. Важливо, що в бензинових генераторах вона працює швидше, ніж в дизельних установках.
- Пристрій AVR. Основна функція деталі – перетворення змінного струму на постійний.
- Системи обслуговування установки. Це пристрої, які забезпечують змазку запчастин, виведення вихлопних газів та охолодження деталей.
Крім цього, генератор електроенергії для дому оснащений панеллю управління, яка дозволяє керувати роботою та міцним корпусом, виготовленим з жаростійких матеріалів. В комплектації передбачені також кабелі для підключення.
Призначаються такі установки для безперервного та стабільного живлення електроенергії об’єктів на випадок аварійних, віялових та інших видів відключень від основної мережі. В каталозі представлені моделі з різною потужністю, які підходять для будинків, офісів, котеджів, дач, готелів, ресторанів, кафе, закладів громадського харчування та магазинів.
Що краще: генератор чи зарядна станція?
Обираючи між цими двома пристроями, варто в першу чергу враховувати місце, де планується встановлення джерела резервного живлення. Зарядні станції можна встановлювати в квартирі та в інших закритих приміщеннях, оскільки вони не виділяють чадні гази під час роботи. Генератор краще купувати для приватного будинку, котеджу та іншого об’єкта, де є відкрита територія поруч.
Тільки в цьому випадку можлива безпечна експлуатація. Якщо важко вирішити, що купити: генератор чи зарядну станцію, зверніть увагу і на показники потужності. В першому випадку вона достатньо висока, тому можливе одночасне живлення всіх пристроїв в приміщенні. Зарядна станція може мати дещо меншу потужність, тому підходить для невеликих комерційних об’єктів, будинків та квартир.
Які бувають генератори?
В продажу можна побачити десятки різних моделей, які мають різну вартість та зовнішній вигляд. Щоб зрозуміти, що саме підходить вам, потрібно розібратися спочатку з різновидами. Електричні генератори можуть розділятися на групи в залежності від кількох критеріїв:
- Тип двигуна. В продажу знайдете дизельний та бензиновий двигун. В першому випадку установка працює на дизелі та має тривалий ресурс експлуатації. Для роботи другого варіанту потрібен бензин. Такий агрегат зазвичай безперервно працює до 12 годин.
- Особливості роботи мотора. Залежно від цього критерію виділяють синхронні та асинхронні види генераторів. Останні використовуються рідко, оскільки мають низку недоліків.
- Фаза вихідної напруги. Виробники наразі випускають генератори електроенергії трифазні та однофазні. Вони обираються в залежності від типу джерел, якими живляться прилади в приміщенні. Саме тому, під час пошуку, важливо дізнатися різницю між однофазним і трьохфазним генератором.
Бензинові моделі діляться також на чотиритактні та двотактні варіанти. Друга категорія агрегатів використовується там, де потрібна невелика потужність. Наприклад, на невеликій дачі. Окрему категорію складають інверторні моделі. Ці установки оснащені регуляторами та перетворювачами постійного струму в змінний. Завдяки цьому, вони видають чисту рівну напругу, яка ідеально підходить до чутливої техніки та гаджетів.
Отже, для тих, кого цікавить, який генератор кращий: інверторний чи звичайний, є проста відповідь. Перший варіант підходить в тих випадках, коли потрібна точна напруга. Звичайний бензиновий або дизельний генератор є універсальним рішенням. Проте, для деяких пристроїв невеликі перебої напруги, які іноді стаються в ньому, можуть бути шкідливими.
Які переваги використання генераторів?
Найпопулярнішим серед покупців є бензиновий генератор. Це не дивно, адже агрегат є універсальною моделлю, здатною давати достатнє живлення в моменти відключення світла. Він може застосовуватися в домі, заміському будинку, котеджі, гаражі, дачі, в кемпінгу та на тривалому відпочинку в горах або інших місцевостях, де немає доступу до розеток.
Крім цього, застосовуються генератори для підприємств, офісів, торгових точок, магазинів, закладів харчування, торгових центрів, ресторанів та інших комерційних об’єктів. Проте, широка сфера використання – не єдина перевага. Додатково варто виділити:
- Високу потужність. В каталозі магазину представлені бензинові та дизельні електрогенератори для дому та інших приміщень з показниками від 3000 до 8500 Вт. Цієї потужності вистачає для одночасного заживлення багатьох пристроїв.
- Надійність. Сучасні бренди дотримуються всіх вимог та норм під час виробництва установок. Крім цього, вони тестують їх та строго контролюють кожен етап розробки.
- Мобільність. Агрегати можна легко переміщувати в потрібне місце. На більшості моделей встановлені колеса, а менш потужні пристрої мають зручну ручку.
- Стабільна робота в різних температурних умовах. Запустити установку можна як в холодний, так і в теплий сезон.
- Широкий ціновий діапазон. Ціна генератора варіюється від декількох тисяч до декількох сотень тисяч гривень. Це дозволяє кожному підібрати оптимальний варіант під свої потреби.
Завершує список переваг довговічність. Агрегати виготовляються з міцних та стійких до зовнішніх факторів матеріалів. Завдяки цьому, вони можуть працювати мінімум кілька років.
Як користуватися генератором?
Варто почати з місця встановлення. Враховуючи, що установки виділяють тепло та чадний газ, потрібно розміщувати їх на відкритих ділянках або в повністю провітрюваних технічних приміщеннях. Важливо, щоб відстань від генератора, який знаходиться на вулиці, до найближчих дверей та вікон складала не менше 6 метрів. Коли місце знайдене, виникає наступне питання: «Як запустити генератор?».
Існує 2 способи, якими можна це зробити. Перший – це ручний метод. Суть полягає в тому, щоб скористатися електростартером (якщо він є) або ж спеціальним шнурком, який треба декілька разів посмикати. Крім цього, генератор можна запускати в автоматичному режимі. Для цього потрібно підключити агрегат до пристрою АВР. Він слідкує за подачею електроенергії від загальної мережі і за необхідності перемикає систему на резервне живлення від генератора.
У багатьох можуть виникати складнощі з заливанням пального. Якщо не знаєте, як заправити бензиновий генератор, тоді скористайтесь кількома простими рекомендаціями. Для комфортного і легкого заливання пального потрібна звичайна лійка. Обсяг повинен бути таким, який вказаний в технічному паспорті. Крім цього, варто уникати низькооктанових видів бензину. Вони призводять до погіршення роботи.
Як вибрати генератор для дому або підприємства?
Перший критерій, на який варто звернути увагу – це тип двигуна. Найпоширенішим є бензиновий варіант. Він без проблем заводиться як при низьких, так і при високих температурах. Саме тому купити бензиновий генератор 3 кВт та з більшою потужністю можна в тих випадках, якщо він постійно перебуватиме на вулиці. Дизельні моделі погано працюють в холодний період року.
Їх варто обирати, якщо є місце в технічному провітрюваному приміщенні. Проте, собівартість вироблення електроенергії нижча саме у дизельного агрегату. Крім типу двигуна в процесі вибору важливі й інші критерії. Наприклад, багато покупців хочуть знати, як вибрати генератор по потужності. В цьому випадку варто керуватися наступними рекомендаціями:
- потужності генераторів від 8 кВт до 10 кВт вистачить для великих будинків, магазинів та інших комерційних приміщень (вони можуть живити всю техніку, включаючи системи сигналізації);
- генератори 7 кВт – це оптимальне рішення для будинків, де є велика кількість побутової техніки та гаджетів (може живити навіть котли, насоси, обігрівачі та бойлери);
- генератори 5 кВт підходять для заживлення декількох життєво важливих пристроїв (електроплити, ноутбуків, освітлення, телевізору і т. д.);
- генератори 2 кВт та 3 кВт – це бюджетні агрегати, які підходять для невеликих будинків вони живлять прилади для освітлення, холодильники та гаджети).
Окремо варто виділити потужні генератори на 20 кВт та більше, а також дизельні генератори з потужністю від 28 кВт до 550 кВт. Це категорія надпотужних професійних джерел живлення. Вони можуть використовуватися для торгових центрів, готелів, розважальних комплексів, ресторанів та інших великих об’єктів.
Додатковим критерієм є витрата палива. Він є важливим оскільки, від цього залежить собівартість виробництва електроенергії та витрати на резервне живлення. Більшість сучасних моделей при навантаженні в 60% споживають від 1 л/год до 60 л/год. Все залежить від потужності установки.
Яка ціна генератора?
Під час пошуку оптимального агрегату для дому або підприємства, кожен покупець цікавиться вартістю. В каталозі представлені бюджетні моделі, установки в середньому та дорогому ціновому діапазоні. Найнижчі ціни на генератори складають від 11 000 – 20 000 гривень, а найдорожчі – від 100 000 гривень. Ціна генератора в основному залежить від потужності, типу двигуна, кількості фаз, напруги, типу запуску, розмірів та виробника.
Де купити генератор бензин або дизель?
Якщо шукаєте місце, де купити бензиновий генератор недорого, тоді ви на правильному шляху. Інтернет-магазин Casada.ua пропонує великий вибір надійних моделей від відомих виробників, які відрізняються відмінними показниками експлуатації та довготривалим термін служби. Надаємо гарантії на пристрої та забезпечуємо швидку доставку в Україні. Купити генератор можете одразу на сайті, скориставшись відповідною кнопкою або за телефоном.