393

Експрес-тест на коронавірус: коли робити і як працює?


Друзі, важливо знати (щоб не було метушні):

експрес-тест на коронавірус COVID-19 рекомендується робити

лише при обґрунтованій підозрі, що людина інфікована.

Сьогодні проти нового коронавірусу немає ні ліків, ні вакцин. Найоптимістичніші прогнози говорять про те, що для розробки вакцини необхідно близько 18-24 місяці, поки вона буде перевірена на всіх етапах випробувань на побічні ефекти і схвалена Охороною здоров'я. Лише після цього вакцина буде виготовлена ​​в необхідній кількості на світовому ринку. І тільки після цього кожен з нас зможе прийняти рішення: робити щеплення, чи ні.

Тому на сьогодні одним із розумних способів, здатним сповільнити поширення нового вірусу,

є надійний і ефективний експрес-тест на коронавірус

З допомогою експрес-тестів можна виявити інфіковану людини і визначити "гарячі точки" поширення вірусу. Уже від результатів тесту медперсонал прийме рішення про місце проходження карантину - в медустанові або, при легких симптомах захворювання, в домашніх умовах.

- Що мені робити, якщо я приїхав з Італії: робити тест чи ні?

Якщо ви повернулися з Італії або іншої країни з підвищеним ризиком, але не маєте симптомів захворювання, - тест на коронавірус робити не варто. Кашель або симптоми застуди не завжди говорять про інфікування вірусом SARS-CoV-2.

Головний привід для виконання експрес-тесту є ознаки вірусної пневмонії невідомої причини.

Є сенс зробити тест при наявності явних симптомів захворювання коронавірусної інфекції:

  • висока температура,
  • важке дихання,
  • сухий кашель,
  • а також якщо ви контактували з людиною, інфікованою SARS-CoV-2.

Рішення про виконання тесту на коронавірус приймає лікар. 

Як виконується тест на коронавірус?

Зразки, взяті у пацієнта, перевіряють на наявність коронавіруса в діагностичних лабораторіях. Процедура перевірки використовується в багатьох областях - від криміналістики до наукових експериментів. Відібраний фрагмент ДНК копіюється і розмножується в термоциклері для пошуку конкретних фрагментів ДНК, наприклад, коронавіруса. Процедура дозволяє встановити, чи є в організмі хвороботворні мікроорганізми, і якщо так, то в якій кількості.

Яким чином будуть відомі результати тесту?

Тест триває близько 5 годин, плюс час транспортування зразків у лабораторію. Лікар отримує результати через 1-2 дні, після чого інформує пацієнта. Якщо інфекція виявлена, лікар доводить до відома місцеві органи Охорони здоров'я. В цьому випадку пацієнта поміщують в стаціонар в спеціально обладнану ізольовану палату. Якщо хвороба протікає легко, пацієнт може перебувати на домашньому карантині до тих пір, поки він залишається розповсюджувачем вірусу.

Чи можна вірити результатам тестів?

Якщо результат тесту позитивний, сумнівів немає - пацієнт заражений коронавірусом.

При негативному результаті не можна виключити 100% можливе інфікування SARS-CoV-2, так як негативний результат не завжди означає, що людина не хвора. Це пов'язано з тим, що проби могли бути неправильно взяті або транспортовані в лабораторію без дотримання належних правил. Тому тест проводиться кілька разів.

Де купити швидкий експрес-тест?

Діагностика за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) вимагає спеціального лабораторного обладнання та висококваліфікованих фахівців, яких немає в багатьох країнах світу. У досить розвиненому Китаї через різке збільшення числа заражень лабораторії не в силах були впоратися з напливом пацієнтів. У Європі та США іноді виникають проблеми з транспортуванням тестів, з медобладнанням та наявністю окремих компонентів, необхідних для тестування. Вчені розробляють переносні діагностичні мінілабораторії, щоб була можливість тестувати пацієнтів в домашніх умовах чи в клініках, обладнаних не за останнім словом техніки.

Роботи ведуться по всьому світу, і вже є перші експрес-тести, які дозволяють за 15 хвилин знайти в крові пацієнта імуноглобуліни - антитіла, які починає виробляти людський організм при наявності нової інфекції.

У нашому інтернет магазині ви можете

 купити експрес-тест на коронавірус (COVID-19, nCoV-2019, SARS-CoV-2) №25.