483

Для того щоб допомогти вам визначитися з вибором масажною техніки ми вирішили скласти топ-перелік найпопулярніших питань і відповідей на них:

У магазинах продається безліч апаратів і техніки для масажу. Що вибрати не знаю. Також боюся, що вібрації можуть бути не корисні, а небезпечні для організму.

Світла, 20 років.

Виконання масажів різних видів з використанням спеціально призначеної техніки або пристроїв називається апаратним масажем. Саме так можна назвати вібромасаж, механічний масаж, пневмомасаж, вакуумний масаж, пресотерапія, ультразвуковий масаж і безліч інших масажів. Сам апарат або масажер ви повинні вибрати з урахуванням ваших уподобань в техніці масажу, а також своїми експлуатаційними характеристиками та метою. Що стосується вібрацій, то вони мають місце тільки при виконанні вібраційного масажу. Якщо ви не будете зловживати кількістю і тривалістю процедур, а також при відсутності індивідуальних протипоказань - ці вібрації вам не будуть страшні, і вже точно ніякої шкоди не принесуть. Найпопулярнішими і затребуваними засобами для самомасажу на сьогодні стали масажні крісла, масажні подушки та накидки, які працюють на основі вбудованих роликів.

Останні кілька років я працюю в офісі. За комп'ютером доводиться сидіти цілими днями, після чого затікає не тільки шия, а й частина спини, плечі. Що можна зробити, що б протягом робочого дня розминати іноді м'язи?

Наталя, 36 років.

Для зняття втоми ви можете скористатися масажними кріслами, масажними подушками або спеціальними масажерами. Також можна використовувати спеціальну накидку для крісла з роликами. У вашому випадку для зняття напруги і втоми всі засоби будуть хороші. Пам'ятайте тільки про те, що процедура масажу - це дія у якої повинен бути свій фіксований час впливу. Мається на увазі те, що використовувати масажуючи засоби постійно неприпустимо, а ось періодично вдаватися до їх використання навіть потрібно. Тільки для цього вам необхідно вибрати час і максимально комфортні умови. Якщо в своєму кабінеті ви можете забезпечити собі і те й інше, тоді вам належить зробити нелегкий вибір в процесі придбання одного з безлічі масажерів.

Моєму синочок скоро 8. Тільки недавно йому поставили діагноз - плоскоступність. Лікуючий лікар порекомендував використовувати спеціальні вправи і масажі. Їздити до масажиста через все місто, та ще й після роботи немає ні часу, ні можливості. На сімейних зборах зійшлися на думці, що пора купувати масажер. Який краще вибрати, щоб і для дитини підійшов і дорослим сподобався?

Анна, 42 роки.

Зверніть увагу на роликові масажери, вони спеціально призначені для опрацювання поверхні стоп. Також ними можна починати користуватися з 4х років, так що ваш син ідеально підходить для допустимої вікової категорії. Якщо вам був рекомендований звичайний ручний масаж, тоді можна скористатися і легким апаратним масажем. Використовуючи роликовий масажер для масажу, ви розминаєте і приводите свої м'язи в тонус, а також опрацьовує всі активні точки на стопах. Такі маніпуляції приведуть до поліпшення кровообігу, а також обміну речовин. У дитячому віці використання такої техніки масажу стане профілактикою плоскоступності, а для людей зрілого віку - профілактикою захворювань пов'язаних з відкладенням солей.

Яка різниця між механічним і ручним масажем? Хто ж з них має більше переваг?

Андрій, 29 років.

За допомогою механічного масажу у вас з'явиться можливість більш глибокого впливу на тканини. При ручному масажі ефект від впливу досягається набагато пізніше. До того ж саме механічний масаж може бути лікувальним і профілактичним, а також використовуватися в якості загальнозміцнюючої терапії. За допомогою механічного масажу поліпшується периферичний кровообіг, поліпшуються трофіки тканин, а також підвищується загальний м'язовий тонус. Саме масажери використовуються для усунення проблем різного роду. Наприклад, вони широко використовуються для обробки шиї, спини, попереку, стегон, ніг і стоп. Якщо ви вирішили вдатися до послуг масажиста, тоді будьте готові до того, що ризик звернутися за допомогою до не професійного масажиста завжди досить великий. Тоді як техніка вже спочатку професійна дозволяє самостійно вибирати режими і необхідну вам інтенсивність масажу. Так що відповідь на питання про правильність вибору між масажистом і масажером абсолютно очевидна.

Виявлені камені в жовчному міхурі можуть стати протипоказанням для проведення процедур апаратного масажу?

Інга, 35 років.

На превеликий жаль, жовчнокам'яна хвороба - це одне з безліч протипоказань, як для використання механічного масажу, так і для ручного масажу. Між цими двома видами проведення масажу протипоказання залишаються однаковими. Не можна робити масаж, якщо: сталося виявлення гострих запальних процесів, гіпертонічних хвороб, лихоманок, онкології і т.д.

Також масаж буде протипоказаний в обов'язковому порядку, якщо ви перенесли операції в області хребта, у вас є вшиті імплантати хребця, остеопороз останнього ступеню. Також пам'ятайте, що обмеження ваги для використання масажного крісла складає 130 кг.