356

Тести для діагностування COVID-2019


Вірус 2019 nCov - новий тип збудника коронавірусної інфекції, що викликає гостре вірусне захворювання, при якому, перш за все, уражаються органи дихальної системи.

Основним механізмом передачі вірусу 2019 nCov від людини до людини є повітряно-крапельний шлях. У більшості хворих людей COVID-2019 проходить в легкій формі, але у літніх людей (вікова група 60+) і людей мають соматичні захворювання (хронічні хвороби органів дихання, серцево-судинної системи, онкологічні захворювання, діабет) ймовірність протікання хвороби у важкій формі вище .

При легкій формі коронавирусной інфекції симптоми збігаються з ознаками застуди (головний біль, озноб, субфебрильна температура вище 37,3 ° C, слабкість, сухий кашель). При появі вищевказаних симптомів необхідно прикривати ніс і рот під час чхання та кашлю одноразовими серветками або згином ліктя, надягати захисну маску, щоб не заразити оточуючих людей, частіше мити руки з милом або обробляти спиртсодержащим антисептиком.

При різкому погіршенні самопочуття (дуже висока температура, сильний кашель, ускладнене дихання) необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою до сімейного лікаря або лікаря швидкої допомоги для госпіталізації і проведення дослідження на виявлення інфекції за допомогою тесту на коронавірус.

В Україні існує для діагностування COVID-2019 два види тест-систем: експрес-тести і ПЛР-дослідження. За допомогою експрес-тесту в будь-якому медичному закладі протягом півгодини визначать, чи є в організмі у хворого антитіла (імуноглобуліни) до вірусу.

У випадку позитивного результату експрес-теста для підтвердження діагнозу COVID-2019 проводиться забір біологічного матеріалу (мазка, взятого з горла чи носа хворого) для проведення в спеціальній вірусологічної лабораторії тесту на полімеразної ланцюгової реакції. За допомогою цього тесту частинки вірусу в мазку вдається виявити на ранніх стадіях прояви захворювання. Для отримання результату необхідно приблизно 5-7 годин з моменту отримання матеріалу для дослідження.